Romantikus, gyönyörű, és felüdít a rengeteg színes növény látványa.
Az erdők alja, a láprétek, a legelők, valamint a domboldalak is ontják magukból a különböző árnyalatokat virágok formájában. Réti boglárkák, pipacsok, búzavirágok százai tündökölnek a Nyugat-Dunántúl területén. A Káli-medencében pedig mesevilág fogadja az érkezőket.
Réti boglárka
Az apró sárga virág hazánk nedves talajú láprétjeinek, legelőinek mutatós tagja. Kicsi, aranysárga szirmaival és kékeszöld leveleivel a vadvirágos kertészek kedvence.
Az állatok elkerülik, mert szára mérgező. Bámulatos megjelenésével azonban májustól szeptemberig csodálkozásra motivál mindenkit.
Mezei pipacs
Az egynyári, dekoratív mezei pipacs természetes élőhelye az ökológiai gyep, ahol gyorsan szaporodik. Biokertek kedvelt virága, mert kiváló méhlegelőként csalogatják a beporzást végző rovarokat.
A lángvörösben nyíló virága a lassan ellobbanó szerelmi vágy szimbóluma. A mitológiában a földművelés, valamint a termékenység istennőjének szent növénye.
Búzavirág
A rozs- és a búzatáblák szélén virágzó kék gyomnövény napjainkban már nemesített formában a kertek díszeként pompázik. Májusban és júniusban bontja ki a szirmait, de léteznek őszi fajták is belőle. Elegáns látványt mutat a réti margarétával, a mezei pipaccsal, valamint a zsályával is.
Egy séta a természetben mindig felfrissít, és kapcsolódást biztosít a rohanós hétköznapok világából. Nézz körül te is a saját környékeden!
Jó barangolást kívánok!
Fotók: pixabay
A bejegyzés trackback címe:
Kommentek:
A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.