A kedvesség meghosszabbítja és tartalmassá teszi az életünket.
Mit jelent valójában a kedvesség? És hogyan gyakoroljuk naponta?
A kedvesség nem azonos a hízelgéssel és a képmutatással, bár könnyen összekeverhető ezzel a kettő – napjainkban népszerű, mégis utálatos – viselkedéssel.
A szinonima szótár alapján a kedvesség leginkább bájt, udvariasságot, figyelmességet jelent. A kedvesség megjelenési formája és bizonyítéka a gyakorlatban, a mindennapi életben mutatkozik meg a tetteink nyomán. Árulkodik rólunk, hogyan szólítjuk meg a másik embert. Ahogy az is, milyen dolgokat mesélünk róla akkor, amikor a másik éppen távol van tőlünk.
Mark Twain szerint:
A kedvesség az a nyelv, amelyen a süket hallani tud, a vak pedig látni.
A japán Apró Kedvesség Mozgalomnak köszönhetően a kedvesség megünneplése ma már világméretűvé nőtte ki magát.
Az ünneplés célja az, hogy az emberek viselkedésében ott legyen a kedvesség, amitől mindenkinek élhetőbb, jobb lesz a napja.
A kedvesség nem elméleti tantárgy. Nem lehet az iskolapadban megtanulni. Egész életen át szükséges művelni. A kedvesség megjelenik a beszédben, a mosolyban, a gesztusokban, a hanghordozásban, az adásban, valamint a segítésben is.
Legyél kedves! A te napod is jobb lesz!
Minél hamarabb elkezdjük kifejezni a másik ember felé a figyelmességet és a törődést, annál többet tudunk gyakorolni. A sok gyakorlás eredménye pedig a siker az emberi kapcsolatainkban. Szebbé tesszük a világot.
Fotó: pixabay
Ha tetszett a bejegyzés, akkor csatlakozz a blog A vidéki élet facebook oldalához, hogy ne maradj le semmiről!